5 Eylül 2010 Pazar

16 blocks (2006)

Genre: Action / Drama / Thriller
Tagline: For a New York cop and his witness, the distance between life and death just got very short.
Plot Outline: An aging cop (Willis) is assigned the ordinary task of escorting a fast-talking witness (Def) from police custody to a courthouse. There are however forces at work trying to stop prevent them from making it.
User Rating: 6.6/10 (12,928 votes)
Runtime: Philippines:110 min / USA:105 min
Awards: 1 nomination
Cast (first 5): , Bruce Willis, , Mos Def,

IMDB: http://imdb.com/title/tt0450232/
Filmin en başında dikkatimi çeken şey Bruce Williis'in yarattığı atmosfer oldu. Onu izlerken resmen yaşlandığımı ve yorgun olduğumu hissettim. Her şeyden elini çekmiş, aşağılamalara karşı tepkisiz, beklentisiz bir insan... En azından ben ilk 10dkda böyle hissettim. Konu ilerledikçe bunların alt metinleri ortaya çıktı. Filmde zaten oyunculukar çarpıcıydı. David Morse ve Bruce Willis çok iyidi.Unutmadan filmdeki müziklerin en baştaki ve cast kısmındakiler dahil çok iyidi. Film sanırım gerçek zamanlı. filmin süresi 110dk, filmde geçen süre de 110dk. (Bazı yerde 118dk diye geçiyor. FPS ile alakalı.)

Filmin bir güzlelliği vardı. Klasik polis filmlerinde olan geçmişşinde istemeden hata yapan ve bunun vicdan azabı ile intihara meyilli bir şekilde yaşayan polis yoktu bu sefer. Bu klişe yerine
SpoilerGerçekten kötü bir şeyler yapmış olan ama bunun sorumluluğunu omuzlarında hisseden bir insan vardı.Tıpkı Suç ve Cea'daki Raskalnikov gibi.

Ben filmi beğendim.Diyaloglar da akıcılıkta güzeldi. İyi zaman geçirdim 2 saat boyunca. 10/7
28/1/2007

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder